Tlač

MD balóny od DN 50 do DN 600

na stiahnutie:

balony

Tieto viacdimenzionálne balóny pre uzatváranie tlaku plynu v potrubí sú vyrobené dvojnásobnou vulkanizáciou zo zmesi gumy a Kevlaru. Sú tak robustné, ale zároveň aj veľmi flexibilné a prispôsobivé rozdielom, ktoré vznikajú vo vnútornom priemere oceľového, liatinového alebo polyetylénového potrubia.

Tieto balóny znesú vnútorný nafukovací tlak až do hodnoty 4,5 baru, teda trojnásobok maximálneho povoleného protitlaku v potrubí, ktorý majú uzatvárať. V praxi je z dôvodu bezpečnosti pre uzatváranie povolený maximálny tlak v hodnote 1,0 bar. Tieto balóny majú oproti bežným gumovým balónom alebo balónom s plastovým obalom výrazne zvýšenú odolnosť proti mechanickému či tepelnému poškodeniu.

Dodávajú sa s gumou chráneným manometrom s rozsahom merania 0 – 2,5 baru s červeným označením hranice 1,5 baru pre vnútorný pretlak. Alternatívne je možné dodať aj s manometrom s rozsahom 0 – 1 bar pri balónoch s DN 250 – 600 mm. Pripájacia nafukovacia koncovka má priemer 5 mm pre balóny s DN 50 – 400 mm alebo 7,5 mm pre balóny s DN 450 – 600 mm.

 

↓ Rozbaliť text ↓ ↑ Zbaliť text ↑