Tlač

STOP/SYSTEM™ pre vyššie tlaky

Stop systém sa štandardne vyrába v tlakových radoch PN 5, PN 12 a PN 24 bar a pripravujeme zariadenia pre tlakový rad až PN 40 a PN 80.

Pre nasadenie STOP/SYSTEM™ na menšie dimenzie a nižší tlakový rad sa používa manuálne ovládanie, pre vyšší tlakový rad (od PN 24) je nutné použiť ovládanie hydraulikou. Taktiež vŕtacie zariadenie pre vyšší tlakový rad je už na hydraulický pohon.
Navarovacie objímky pre tlakový rad do PN 24 sú k dispozícii ako navarovacie hrdlá, u vyšších hodnôt tlaku sa z bezpečnostných dôvodov používajú delené objímky. Pri práci s vysokotlakovým systémom je často možné prevádzkový tlak znížiť na nižšie hodnoty: napr. z PN 25 bar → PN 5 bar resp. z PN 40 → PN 5 bar a údržbu tak realizovať so zariadením určeným na prevádzkový tlak PN 5 bar. Pri tomto riešení je nutné použiť oceľovú tvarovku testovanú na tlak PN 25 bar alebo dvojitú objímku testovanú na tlak PN 40 bar. Po skončení práce sa opäť zvýši tlak PN 25 nebo PN 40. Obdobne je možné takto pracovať aj s vyššími tlakmi, napr. PN 80 znížiť na PN 25.

 

 

STOP_SYSTEM_PN 80_1STOP_SYSTEM_PN 80_2STOP_SYSTEM_PN 80_3STOP_SYSTEM_PN 80_objímkaštartovacia pozícia: stoper je vo vnútri nosičastoper dosiahne najnižšiu pozíciu a začína rotovaťstoper dosiahne operatívnu polohu a gumové tesnenia sa začínajú rozťahovaťdochádza k dokonalému utesneniu
↓ Rozbaliť text ↓ ↑ Zbaliť text ↑